Sommarstart - Gudstjänst på EFS-Gården Backen (för max 50 deltagare) - Ta med egen fikakorg

"Den blomstertid nu kommer..." Sommarstart på EFS-Gården Backen på Heliga Trefaldighets dag. Medv: Torbjörn Arvidsson, sång och musik: Anna Duveskog. Dagens tema: Gud - Fader, Son och Ande.

Från och med idag återgår vi till öppna gudstjänster för max 50 deltagare, enligt Folkhälsomyndighetens anvisningar. Kom i tid om du vill vara säker på att få plats. Om det skulle komma fler än 50 hänvisar vi dem till Backens kyrka som också har gudstjänster samma tid. (Vi får inte enligt nuvarande regler samlas mer än 50 personer sammanlagt ute och inne på gården.)

Under juni kommer vi inte att ha någon fikaservering. Du som vill stanna kvar och fika efteråt kan ta med egen fikakorg, så fikar vi utomhus med lämpliga avstånd mellan borden.  

Startdatum: 
söndag, 7 juni, 2020 - 11:00